Tržišna kapitalizacija po sektorima: decembar 2021

SektorBroj hartija od vrednosti*Kapitalizacija RSDKapitalizacija EURPromet
RSD
CPrerađivačka industrija115165.188.279.0941.405.136.590215.739.422
KFinansijske delatnosti i delatnost osiguranja11109.877.460.416934.647.669111.520.330
BRudarstvo7101.745.576.719865.475.64732.343.916
LPoslovanje nekretninama1141.505.091.232353.053.6352.729.938
GTrgovina na veliko i malo i popravka motornih vozila6239.807.943.206338.617.2311.112.288
FGrađevinarstvo4422.888.633.426194.696.9639.133.217
DSnabdevanje električnom energijom, gasom i parom116.966.723.840144.323.584580.620
APoljoprivreda, šumarstvo i ribarstvo2715.457.275.855131.483.80811.626.385
HSaobraćaj i skladištenje1810.389.630.11688.377.0304.326.681
MStručne, naučne, inovacione i tehničke delatnosti163.279.218.37327.893.92769.875
IUsluge smeštaja i ishrane203.071.693.53326.128.664-
JInformisanje i komunikacije101.958.006.36916.655.337-
NAdministrativne i pomoćne uslužne delatnosti10674.859.0335.740.535211.150
PObrazovanje4203.830.1241.733.835-
SOstale uslužne delatnosti4172.277.5001.465.439-
RUmetnost, zabava i rekreacija1102.219.000869.503-
ESnabdevanje vodom i upravljanje otpadnim vodama353.617.230456.083-

* Navedeni broj obuhvata samo izdavaoce čijim akcijama se trgovalo na Berzi u prethodnom mesecu, odnosno izdavaoce koji imaju evidentiranu tržišnu kapitalizaciju.

Vrednost861,69
Promena-0,02
% 0,00%
21.01.2022. 14:01:01Detaljnije
EUR/RSD117,5844
USD/RSD103,7998
Izvor NBS, 21.01.2022.
Tržišna kapitalizacija - 21.01.2022.
552.648.779.938 RSD
4.700.017.859 EUR
Vesti sa Berze
05.01.2022.
BELEX Monthly Report - December 2021
04.01.2022.
BELEXsentiment za januar 2022. godine
29.12.2021.
Uputstvo o postupku i načinu dostavljanja dokumentacije Beogradskoj berzi a.d. Beograd i postupku komunikacije sa Beogradskom berzom a.d. Beograd u vezi sa uključivanjem i organizovanjem trgovanja hartijama od vrednosti na Berzi
Poslednje vesti
21.01.2022.
Sazivanje vanredne Skupštine akcionara - Revnost a.d. , Novi Sad
21.01.2022.
Sazivanje Skupštine akcionara - ZGOP a.d. , Novi Sad
20.01.2022.
Rešenje o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - Proleter a.d. , Arilje - PRLA
19.01.2022.
Sazivanje Skupštine akcionara - Trayal Korporacija a.d. , Kruševac
19.01.2022.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - Omoljica a.d. , Omoljica